TEKNOLOJİ

UĞUREL AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ, en iyi hizmeti sunmayı garanti eder. Hizmetlerimiz, tedavinizin daha verimli, etkili ve konforlu bir şekilde tamamlanmasını sağlayan teknolojik gelişmelere dayanır. Günümüzde, diş hekimliği, çok hızlı bir şekilde kendini yenilemektedir ve bu nedenle, UĞUREL AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ olarak, sizlere en iyi şekilde hizmet verebilmek için, sürekli olarak yeni teknolojilere yatırım yapmaktayız.

Polikliniğimizde, implant tedavilerinde, Güney Kore (Megagen) ve İsviçre (Straumann Group) markalı implantlar kullanılmaktadır.
Kullandığımız tüm implant markaları, klinik deneylerden geçmiş ve onaylanmıştır (ABD’nin ilgili kurumu olan FDA tarafından da onaylanmıştır) ve ayrıca garanti kapsamındadır.

3 SHAPE TRIOS AĞIZ İÇİ TARAYICI

Diş hekimliğinde çığır açan bir cihaz olan 3 SHAPE TRIOS ile hastalarımızın ağız içi görüntüleri 3 boyutlu olarak alınmakta ve ekrana yansıtılmaktadır. Alınan 3 boyutlu görüntü ile diş doktorumuz, hastamızın gerek duyacağı tedavileri, hastamızın da görebileceği bir şekilde kendisine detaylı olarak açıklar.

3 SHAPE TRIOS tarayıcı ile ağız içi tarama sadece birkaç saniye sürmektedir. Tarayıcı, dişlerin tonunu ölçer, 3D modele HD fotoğraflar ekler ve laboratuvardan en iyi restoratif sonucun alınabilmesi için hastanın kendi çene hareketini kaydeder.

3 SHAPE TRIOS tarayıcıları ile yapılan restorasyonlar çok daha seri bir şekilde tamamlanır ve aynı zamanda, daha kesin ölçümler verdiği için restorasyonlar hastalarımıza uyumlu olarak teslim alınır. Böylelikle, hastalarımız , restorasyonları için diş hekimlerimize tekrar geri gelmek endişesine kapılmazlar.

3 SHAPE TRIOS kablosuz ağız içi tarama cihazları, 9 kez CELLERANT “sınıfının en iyisi” teknoloji ödülünü almıştır.

CAD / CAM TEKNOLOJİSİ

CAD / CAM teknolojisi, diş hekimliğinde, 1985 yılından itibaren kullanılmakta olup, diş restorasyonlarının ve protezlerin yapımında yeni bir çığır açmıştır. O zamandan beri CAD / CAM teknolojisi kendisini sürekli olarak yenilemiş ve gerek profesyonellere ve gerekse de hastalara konforlu bir tedavi yöntemi olarak fayda sağlamaktadır.

Dijital Diş Hekimliği ve CAD / CAM Sürecini Anlama

CAD / CAM diş hekimliğinde, komplike restorasyonları daha hızlı, daha verimli ve daha doğru bir şekilde gerçekleştirmelerini mümkün kılan bir yazılımdır. CAD / CAM teknolojisi ile, inley&onley dolgu, kaplama, köprü, protez, implant ve implant destekli restorasyonlar oluşturulmaktadır.

CAD / CAM teknolojisi kullanılmadan önce etaplar;
1. Restorasyon için öncelikle diş çürükleri temizlenir,
2. Ağız İçi Tarama, bir optik tarayıcı ile, restorasyon yapılacak bölge ve çevresindeki dişlerin 3D görüntüsü alınır,
3. Alınan 3D görüntü ile tasarım yapılır,
4. Akabinde, alınan dijital görüntü ile freze cihazı, seramik mono bloktan kron, kaplama, köprü, dolguya şekil verir,
5. Sinterleme ve Parlatma. Restorasyonun cilalanmadan önce daha doğal bir görünüm alması için sırlanır,
6. Sementasyon. Son olarak, gülümsemenizi tamamlamak için restorasyon kalıcı olarak hastanın ağzına yerleştirilir.
Tüm süreç 45 dk – 2 saat arasında bir süre gerektirebilir.

CAD / CAM Teknolojisi Ne Zaman Kullanılır?
CAD / CAM Teknolojisi, birçok diş tedavisi koşulunda kullanılır;
* Lamine kaplama ve Zirkonyum kron,
* Kırık diş tedavileri,
* Çarpık diş tedavileri,
* Amalgam ve kompozit dolgu işlemleri.

ORTHOPANTOMOGRAPH OP 30 PANORAMİK DİŞ RÖNTGEN CİHAZI

Polikliniğimizde, panoramik cihazının ilk üreticisi, Orthopantomograph kelimesini literatüre yerleştiren Instrumentariumen, tarafından üretilen Orthopantomograph OP30 panoramik diş röntgeni kullanılmaktadır. Orthopantomograph OP 30 ile, az doz radyasyon kullanımı ve en kaliteli görüntünün sağlanması mümkün olmaktadır.

Ortopantograf ne için kullanılır?
Ortopantomogram (OPG), ağız boşluğunun sert dokularını ve çevresindeki iskelet yapılarını tanımlamak için kullanılan yaygın bir radyografidir. Alt çenenin odak çukuruna yaklaşan ekstraoral bir radyografidir.

Diş panoramik tomografisi ne zaman kullanılır?
Panoramik diş röntgeni, tüm ağzı tek bir görüntüde çekmek için çok az bir iyonlaştırıcı radyasyon dozu kullanır. Genellikle günlük pratikte diş hekimleri ve ağız cerrahları tarafından yapılır ve protezler, diş telleri, diş çekimleri ve implantlar için tedaviyi planlamak için kullanılabilir. Panoramik diş röntgeni için hiç özel hazırlık gerekmemektedir.

Neden OPG gereklidir?
Opg’ler rutin muayenelerde dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığını izlemek ve değerlendirmek için düzenli olarak kullanılır. Opg’ler tarafından teşhis edilebilecek ve izlenebilecek ağız içi rahatsızlıkları; ağız enfeksiyonları, apseler ve diş eti hastalıkları.

PHILIPS ZOOM LAZERLE DİŞ BEYAZLATMA UYGULAMASI

Zoom beyazlatma dişlere zarar verebilir mi?
Zoom diş beyazlatma, daha parlak bir gülümseme elde etmek için ofis içi, diş hekimi onaylı bir yöntemdir ve diş minesi için güvenlidir. Diş hekimi onaylı yöntemlere bağlı kaldığınız sürece, dişlerinizi beyazlatmak güvenli kabul edilir.

Lazerle diş beyazlatma uygulaması, dişlerinizi diş yapınıza, bağlı olarak 1 seansta, ortalama olarak,2-3 ton beyazlatır.

Philips Zoom lazerle diş beyazlatma uygulaması tamamen güvenlidir.

DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI

Hayalinizdeki gülümsemeye hiç bu kadar yaklaşmamıştınız! Bu hedefe varmak için ekibimiz tüm enerjisi ile sizin yüz fizik yapınız ve kişiliğiniz ile tamamen uyumlu bir tasarım ortaya çıkaracaktır. Tedavi sürecinde kullanılan yazılım programı ile kişiye özel ve mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.